GUAM Рапидо топла кал против масни наслаги, 500 г

GUAM Рапидо топла кал против масни наслаги, 500 г
3.150,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045625C
favorite_border

Опис на производот

Кал со екстремно загревање!

  • Интензивно делува на масните наслаги и целулит на регија - нозе, колкови и задник
  • Затегнува, измазнува и тонира

Производ препорачан од дерматолозите, патентиран третман со GUAM кал од морски алги, дизајниран да ја стимулира, зацврсти и тонира кожата. Специфично формулирана за активно да се бори против целулитот, калта од морски алги е идеална за подобрување на еластичноста, зголемување на циркулацијата, испуштање на токсините и зацврстување на кожата, особено на бедрата.

Топла формула за активно загревање и топење на тврдокорен целулит и намалување во обем. Имплементиран турмалин камен во составот, FIR технологија!

  • Не се препорачува за лица со сензитивна кожа и лица со изразени вени и капиларии
  • Не се препорачува во периодот на бременост и лактација!

Пакување: 500 г

Содржина

Употреба:

Пред употреба добро промешајте ја калта и нанесете ја во среден слој на регијата која се третира. Внимателно обмотајте со најлонска фолија и оставете да делува 15 минути. За време на третманот нормално е да се почуствува печење, чешање, топлина и интензивно црвенило.

Калта се отстранува со туширање или бришење со влажни сунгери.

Предупредување:

Не се препорачува во период на бременост и период на лактација, како и кај оние со проблематични вени и капилари.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се