GUAM Рефил солуција за крио завои, 250 мл

GUAM Рефил солуција за крио завои, 250 мл
1.575,00 ден.
1.181,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051821C
favorite_border

Опис на производот

РЕФИЛ СОЛУЦИЈА ДОПОЛНУВАЊЕ ЗА КРИО СЛИМ АНТИЦЕЛУЛИТНИ ЗАВОИ

Количество за 5 дополнувања на течност за полнење на ленти.

Истурете целосна мерна чаша (50 мл), половина на едната лента, а другата на другата. Ефектот на студ ќе биде средно-висок.

Истурете две полни мерни лажици (100 мл), една на едната лента и една на другата лента за шок акција со ефект на „мраз“. Во овој случај, студениот ефект ќе биде многу висок. Со користење на поголема количина течност за ладење на секоја лента, перцепираниот студен ефект ќе се зголеми. Лентите мора да се користат влажни: ако лентите се суви, користете поголема количина на Cryo Slim течноста.

Пакување: 250 мл

Содржина

Употреба: протресете ја течноста пред употреба. Премотајте ги двете влажни ленти, ставете ги во контејнерот и прелијте ги со течноста за ладење Cryo Slim (транспарентното капаче е практична мерна чаша еквивалентна на 50 мл). Затворете го садот на лентите и протресете за да добиете хомогена распределба на течноста за ладење во ткаенината. Препорачливо е да се полни еден ден пред да ги примените завоите.

Лентите се перат рачно при ниски температури. Во случај да поминат неколку дена помеѓу една апликација и друга, препорачливо е да ги измиете лентите, да ги притиснете и да ги наполните со течноста за ладење, веројатно секогаш еден ден пред нивната употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се