GUAM Серум за коса, со интензивен кератин, 8х10 мл

Guam Shock Repair Serum Precious elixir serum za kosa so intenziven keratin
GUAM Серум за коса, со интензивен кератин, 8х10 мл
2.250,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056102C
favorite_border

Опис на производот

GUAM Серум за коса, со интензивен кератин.

Еликсир од избрани активни состојки со растителен кератин, Undaria Pinnatifida Algae и Quinoa протеини кои овозможуваат негување, ребалансирање и регенерирање на оштетената коса.

Особено, растителниот кератин може да навлезе во кортексот на косата, давајќи тело и структура на влакната на косата одвнатре, додека Undaria Pinnatifida ја зајакнува и заштитува површината на косата. Овие својства се комбинираат за извонредно зајакнувачко дејство, со што помагаат да се намали штетата што ја трпи косата како резултат на хемиски третмани, стрес од околината или практики за стилизирање.

По употребата, косата се чувствува пополна и помека на допир, а бојата добива сјај.

Пакување: 8 шишиња од 10 мл.

Содржина

Начин на употреба:

По UPKer Intensive Keratine Repairing Shampon, исплакнете ја косата и нанесете ја содржината од 1 вијала на должините и особено на врвовите, масирајте додека не се формира емулзија.

По нанесувањето околу 3-5 минути, исплакнете темелно.

Во случај на особено сува или оштетена коса, по нанесувањето, покријте ја косата со капа и нанесете извор на топлина 4-8 минути пред да ја исплакнете.

За интензивен шок третман на кршлива и оштетена коса, користете две вијали неделно 1 месец, продолжете со одржување со користење по една вијала неделно. Препорачуваме постојана употреба на други производи од истата UPKer Intensive Keratine линија за оптимален комплетен третман.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Serum floku Intensive Keratin 8 shishe 10 ml

Një eliksir i përbërësve aktivë të përzgjedhur me keratin bimor, Undaria Pinnatifida Alga dhe proteina Quinoa që ushqejnë, ribalancojnë dhe rigjenerojnë flokët e dëmtuar.
Në veçanti, keratina bimore mund të depërtojë në korteksin e flokëve, duke i dhënë trup dhe strukturë fibrës së flokëve nga brenda, ndërsa Undaria Pinnatifida forcon dhe mbron sipërfaqen e flokëve. Këto veti kombinohen për një veprim të jashtëzakonshëm forcues, duke ndihmuar në reduktimin e dëmtimit të pësuar nga flokët si rezultat i trajtimeve kimike, stresit mjedisor ose praktikave të stilimit.
Pas përdorimit, flokët ndihen më të plotë dhe më të butë në prekje, dhe ngjyra fiton shkëlqim dhe shkëlqim.