GUAM Сет Бритaниa димa дрен со зелен чај, 30 кесички + Лифтинг крема за заштита на лицето од стареење и зрачење, 50 мл

GUAM SET (025KK) + (017KK) GUAM Blue Light Protective Face Cream Anti Photo Aging Filtro Luce Blu +UV-B + Britannia Dima Dren tea
GUAM Сет Бритaниa димa дрен со зелен чај, 30 кесички + Лифтинг крема за заштита на лицето од стареење и зрачење, 50 мл
5.670,00 ден.
3.799,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054844C
favorite_border

Опис на производот

1. GUAM Бритaниa димa дрен со зелен чај

 • Врши детоксикација
 • Дренира вишок на вода
 • Забрзува метаболизам
 • Погоден за лица со проблематика "мрзливи црева"
 • Дава енергија
 • Намалува надуеност
 • Не се препорачува во период на бременост и лактација

Пакување: 30 кесички 

2. GUAM Лифтинг крема за заштита на лицето од стареење и зрачење

 • Неверојатна заштита, хидратација и превенција од стареење 
 • Моќна anti-age формула
 • Крема за заштита на лицето од зрачење и стареење 

Со Дермоактивни наносфери на екстракт од хлорела алги и екстракт од антиоксиданс за биоактивност на Гуам алгите. Карактеризиран со мека и негувана текстура, заштитниот крем за лице Guam Blue Light од линијата SEATHERAPY содржи филтри за сина светлина, УВ-Б филтри и дермоактивни наносфери од екстракт од алги од хлорела поврзани со екстракт од биоактивност на морски алги.

Ја штити и осветлува кожата на лицето подложена на интензивен дневен оксидативен стрес генериран од Сината светлина што ја емитираат паметните телефони, компјутерите, телевизорите и ЛЕД-екраните и штетните ефекти на сончевото зрачење. Ефективното заштитно дејство против процесот на стареење е фаворизирано од признаените антиоксидантни својства на Chlorella, микроалга што припаѓа на родот Chlorophyta.

Пакување: 50 мл

Содржина

 • GUAM Бритaниa димa дрен со зелен чај

Состав: течен додаток во исхраната на база на зелен чај, бреза, коприва и морска алга.

Употреба: се препорачува да се истури содржината на кесичката во еден литар ладна вода и да се пие во текот на денот.

Се препорачува да се испие цела доза 30 кесички, по потреба може да се испие уште една доза, потоа е неопходна пауза од еден месец.

Предупредување: не се препорачува во период на бременост и лактација.

 • GUAM Лифтинг крема за заштита на лицето од стареење и зрачење

Начин на употреба: нанесете на целото лице наутро и навечер околу очите. Брзо се впива и дава чувство на затегнатост (лифтинг), доколку работите навечер и сте изложени на било каков тип на зрачење, тогаш производот се користи и навечер и наутро.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се