GUAM Tourmaline Фанго крема против масни наслаги на стомакот и половината, 150 мл

GUAM Tourmaline Фанго крема против масни наслаги на стомакот и половината, 150 мл
1.890,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
045582C
favorite_border

Опис на производот

Крема која е комбинација од алги, турмалин, портокал и кофеин, еликсири кои што активно ги топат масните наслаги на стомакот и околу струкот.

Препаратот има тројно делување: стимулира, размена на материи, спречува задржување на вода во поткожното ткиво и прецизно делува при елиминирање на масните наслаги на струкот и стомакот.

Кремата овозможува третман со кој се намалуваат несовршеностите и маснотиите на стомакот и половината, давајќи и на кожата извонредна цврстина и еластичност.

Нејзината патентирана, комплексна формула богата со Гуам алги и специфични природни активни состојки за отстранување на недостатоците на кожата, дополнително е збогатена со ситно микронизиран минерал Турмалин за загревање на телото со сопствената топлина, со ефект на топење на масните наслаги и до рекордни 3 цм поткожно во ткивото.

Пакување: 150 мл.

Содржина

Начин на употреба:

Се нанесува секоја вечер после туширање на чиста кожа. Не се измива.

По 30 секунди од апликацијата нормално е црвенило и ИНТЕНЗИВНО загревање кое може да трае од 30 минути до неколку часа. Може да се користи индивидуално или во комбинација со соодветен Guam кал од алги за рапидно брзи резултати.

Предупредување:

Не се препорачува за деца. Не се препорачува во период на бременост и лактација.

Мислења на потрошувачи

angela_cavkoska
5
Крема што совршено делова на масните наслаги на стомакот и мириса фантастично. Ја обожавам !
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се