GUAM Tourmaline Крема против целулит и масни наслаги на задникот и бутовите, 200 мл

GUAM (085KK) Tourmaline Lipo Reducing Cream  Fir krem protiv celulit turmalin
GUAM Tourmaline Крема против целулит и масни наслаги на задникот и бутовите, 200 мл
2.415,00 ден.
5
Просек: 5 (3 мислења)
Бренд
Шифра
046078C
favorite_border

Опис на производот

Крема против интензивни масти и цврст и фиброзен целулит на задник, бедра и нозе.

Кремот ја користи иновативната синергија помеѓу Гуам алгите, минералот турмалин и комплексот за греење. Турмалинот содржан во нашата крема е способен да ја апсорбира топлината што излегува од вашето тело, повторно да ја емитува во форма на далечни инфрацрвени зраци и на тој начин да ја стимулира микроциркулацијата на кожата.

  • Ја подобрува крвната и лимфната циркулација
  • Помага при елиминација на токсини во поткожното ткиво
  • Ја подобрува еластичноста и затегнатоста
  • Дерматолошки тестиран

Големата количина на турмалинска прашина ја активира циркулацијата и ги согорува масните наслаги на принцип FIR технологија (враќање на вашата топлина по пат на
инфрацрвени зраци назад во поткожното ткиво). Стимулира размена на материи, спречува задршка на вода и делува прецизно на масните наслаги. Кремата се
преорачува за тврдокорен, резистентен целулит на регија нозе, колкови и задник.

Препорачуваме 1-2 апликации на ден за најмалку 1 месец третман. Почетни разултати по две недели користење, видливо намалување на целулитот до 2,5 см по третман од еден месец.

Пакување: 200 мл

Содржина

Функционални супстанции:

Гуам морски алги: реминерализираат (нивната содржина на минерали е многу поголема од копнените растенија), тие се скапоцен извор на активни состојки, го контрастираат целулитот* и стареењето на кожата.

Мешавина од екстракти од fucus vesiculosus, laminaria digitata, бршлен, див костен и бреза. Тие вршат адјувантно дејство во третманот на целулитот* преку подобрување на микроциркулацијата на кожата, намалување на задржувањето на водата и масните наслаги.

Кофеин: липолитичко дејство.

Турмалин минерал со комплекс за затоплување. Турмалинот е минерал кој ја стимулира микроциркулацијата благодарение на физичкиот феномен на апсорпција на телесната топлина која повторно се емитува во форма на далечни инфрацрвени зраци FIR во корист на клетките и ткивата.

Начин на употреба: Се нанесува еднаш до два пати на ден по туширање на чиста, сува кожа, на проблематичните регии, со блага масажа до комплетна апсорпција. По нанесувањето нормална е појава на црвенило, топлина и интензивно пецкање. Може да се користи индивидуално или во комбинација со соодветна КАЛ од алги на ГУАМ за рапидно брзи резултати.

Препаратот НЕ СЕ ПРЕПОРАЧУВА, за деца, кај оние со проблематични вени и капилари, како и во период на бременост и лактација. Чувајте го подалеку од дофат на деца. Избегнувајте контакт со очи и мукозни мембрани. Задолжително миење на раце по употреба на кремата.

За надворешна употреба

Мислења на потрошувачи

jasmina
5
nesto navistina odlicno, za 4meseci koristenje - 3 konfekciski broja pomalku...
vzet2000
5
Откако ќе го изгорите целутитот со калта, обавезно намачкајте се со кремата...нема да ви се верува какви резултати ќе постигнете
angela_cavkoska
5
Не можам да го замислам животот без оваа крема. Откако го исфрлив вишокот вода од нозете со помош на кремите од Гуам за таа намена,овој производ длабински ми делуваше на тврдокорниот целулит и ми ја измазна кожата. Го препорачувам.
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се