GULLON Bio Organic Digestiv Органски бисквити со овес и чоколадни парченца, 270 г

GULLON Bio Organic Digestiv Органски бисквити со овес и чоколадни парченца, 270 г
195,00 ден.
115,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047862C
favorite_border

Опис на производот

  • Производот не содржи соја, млеко и јатки
  • Погодно за вегетаријанци
  • Богати со влакна
  • Сончогледово масло со висока содржина на олеинска киселина

Нето-тежина: 270 г

Содржина

Состојки: овесни снегулки 34%, пченично брашно*, чоколадни парченца 15%* (какао маса, шеќер, путер од какао, емулгатор (сончогледов лецитин), природна арома на ванила), растително масло (сончогледово масло со висока содржина на олеинска киселина) 13%*, шеќер*, интегрално пченично брашно*, гликозен и фруктозен сируп*, инулин*, средство за нараснување (натриум хидроген карбонат и амониум хидроген карбонат), сол, антиоксидант (екстракт богат со токоферол).

*состојки од огранско производство.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се