GULLON Bio Organic Digestiv Органски бисквити со овес и овошје, 270 г

GULLON Bio Organic Digestiv Органски бисквити со овес и овошје, 270 г
195,00 ден.
166,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047860C
favorite_border

Опис на производот

  • Производот не содржи млеко и соја
  • Погодно за вегетаријанци
  • Богати со влакна
  • Сончогледово масло со висока содржина на олеинска киселина

Нето-тежина: 270 г

Содржина

Состојки: овесни снегулки 44%, пченично брашно*, растително масло (Сончогледово масло со висока содржина на олеинска киселина) 15%*, шеќер*, гликозен и фруктозен сируп*, мешавина од овошје 2% (овошје (концентрирано пире од јаболко, концентриран сок од јаболко), влакна од овес, средство за желирање (пектин), регулатор на киселост (јаболкова киселина), средство за нараснување (натриум хидроген карбонат и амониум хидроген карбонат), сол, природна арома на портокал, антиоксидант (екстракт богат со токоферол).

*состојки од огранско производство.

Пакувањето содржи околу 19 бисквити, секое по 14,25г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се