GULLON Bio Organic Органски бисквити со 4 жита, 170 г

GULLON Bio Organic Органски бисквити со 4 жита, 170 г
95,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047858C
favorite_border

Опис на производот

  • Производот не содржи лактоза/млечни протеини, јатки, јајца и соја
  • Погодно за вегетаријанци
  • Извор на влакна
  • Сончогледово масло со висока содржина на олеинска киселина

Нето-тежина: 170 г

Содржина

Состојки: жита 63,5% (пченично брашно*, овесни снегулки*, интегрално пченично брашно*, интегрално 'ржано брашно*, брашно од спелта пченица 4,5%*), шеќер*, растително масло (сончогледово масло со висока содржина на олеинска киселина) 15,5%*, гликозен и фруктозен сируп*, средство за нараснување (натриум хидроген карбонат и амониум хидроген карбонат), сол, арома, антиоксидант (екстракт богат со токоферол).

*состојки од огранско производство.

Пакувањето содржи околу 20 бисквити, секое по 8,5 г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се