GULLON Digestive Бисквити со 33% помалку масти, 400 г

GULLON Digestive Бисквити со 33% помалку масти, 400 г
105,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042051C
favorite_border

Опис на производот

  • Бисквити со намалено количество масти
  • Со 33% помалку масти во споредба со вообичаени бисквити
  • Со сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини
  • Извор на влакна

Нето-тежина: 400 г

Содржина

Состојки: пченично брашно 60%, шеќер, растително масло (сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини) 13,5%, гликозен и фруктозен сируп, пченични трици, средство за нараснување (натриум хидроген карбонат, амониум хидроген карбонат), сол. Производот може да содржи траги од млеко и соја.

Пакувањето содржи околу 28 бисквити, секоја по 14,3 г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се