GULLON Gluten-Free Бисквити Мариа, без глутен со вкус на карамел, 400 г

GULLON Gluten-Free Бисквити Мариа, без глутен со вкус на карамел, 400 г
169,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037289C
favorite_border

Опис на производот

  • Извор на влакна
  • Без глутен
  • Без лактоза
  • Содржи сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини
  • Не содржи јаткасти плодови и јајца

Нето-тежина: 400 г (2 x 200 г)

Содржина

Состојки: пченкарно брашно, растително масло (сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини) 18%, шеќер, пченкарен скроб, оризово брашно, гликозен и фруктозен пченкарен сируп, растителни влакна од пченка, растителни влакна од грашок, сол, средство за нараснување (натриум и амониум бикарбонати), сол, емулгатор: соја лецитин.

Пакувањето содржи околу 52 бисквити, секоја по 7,7 г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се