GULLON Gluten-Free Мини бисквити без глутен, 200 г

GULLON Gluten-Free Мини бисквити без глутен, 200 г
139,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037296C
favorite_border

Опис на производот

  • Без глутен, погодно за лица со нетолеранција на глутен
  • Без лактоза
  • Содржат сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини
  • Не содржат јаткасти плодови и јајца

Нето-тежина: 200 г.

Содржина

Состојки: пченкарен скроб, пченкарно брашно, растително масло (сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини) 18%, шеќер, гликозен и фруктозен пченкарен сируп, оризово брашно, средство за нараснување (натриум и амониум бикарбонати), сол, емулгатор: соја лецитин, арома на ванила.

Пакувањето содржи околу 40 бисквити, секоја по 5г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се