GULLON Gluten-Free Солени бисквити, без глутен, 200 г

GULLON Gluten-Free Солени бисквити, без глутен, 200 г
149,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037287C
favorite_border

Опис на производот

  • Без глутен, погодно за лица интолерантни на глутен
  • Без лактоза
  • Содржи сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини
  • Не содржи јаткасти плодови и јајца

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состојки: пченкарен скроб, пченкарно брашно, растително масло (сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини) 14,5%, гликозен и фруктозен пченкарен сируп, компиров скроб, оризов скроб, шеќер, сол 2%, средство за нараснување (натриум и амониум бикарбонати), сол, емулгатор: соја лецитин.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се