GULLON Sugar Free Бисквити без шеќер со парчиња чоколадо, 125 г

GULLON Sugar Free Бисквити без шеќер со парчиња чоколадо, 125 г
89,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
036119C
favorite_border

Опис на производот

  • Извор на влакна
  • Содржи сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини
  • Без шеќер
  • Содржи засладувачи

Нето-тежина: 125 г

Содржина

Состојки: пченично брашно (глутен) 41,9%, парчиња чоколадо без шеќер 25% [какао маса, засладувач (малтитол), какао путер, емулгатор (соја лецитин), арома на ванила], растително масло (сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини) 16,5%, засладувач (малтитол, изомалт), средство за нараснување (натриум и амониум бикарбонати), сол, засилувачи на вкус.

Производот може да содржи траги од јаткасти плодови и кравјо млеко. Пакувањето содржи околу 13 бисквити, секоја по 9,6 г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се