GULLON Sugar Free Интегрални бисквити без шеќер, 400 г

GULLON Sugar Free Интегрални бисквити без шеќер, 400 г
139,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
036120C
favorite_border

Опис на производот

  • Високо количество на влакна
  • Содржат сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини
  • Без шеќер
  • Содржат засладувачи

 Нето-тежина: 400 г

Содржина

Состојки: интегрално пченично брашно 65,5%, засладувачи (изомалт, малтитол), сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини 15,5%, растителни влакна, средство за нараснување (натриум и амониум бикарбонати), сол.

Зборот „дигестивни“ на пакувањето не значи дека бисквитите имаат дејство во процесот на дигестија.

Производот може да содржи траги од млеко и соја. Се препорачува разновидна, балансирана исхрана како дел од здрав животен стил. Прекумерната употреба може да има лаксативен ефект.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се