GULLON Vitalgrain Бисквити со ориз, какао, јачмен, 'рж, 250 г

GULLON Vitalgrain Cookies with cocoa, barley and rye kolacinja so oriz, cokolado i mlecno cokolado
GULLON Vitalgrain Бисквити со ориз, какао, јачмен, 'рж, 250 г
145,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056677C
favorite_border

Опис на производот

Gullon Vitalgrain Cookies with rice, cocoa, barley and rye – Бисквити со ориз, какао, јачмен, 'рж. 

  • Без палмино масло

Пакувањето содржи околу 20 бисквити, секоја по 12.5 г.
Нето-тежина: 250 г. 

 

Содржина

Состојки: житарки од цели зрна (овесни снегулки 26%, интегрално оризово брашно 16%, интегрално јачменово брашно 1%, интегрално ржано брашно 1%), суров шеќер од шеќерна трска 13%, растително масло (високоолеично сончогледово масло) 12%, експандиран ориз 11% (оризово брашно, растително масло (високоолеично сончогледово масло) 0,4%), чоколадни парчиња 10% (шеќер, какао маса, какао путер, емулгатор (соја лецитин)), олигофруктоза, млечно чоколадо 5% (шеќер, какао путер, какао маса, млеко во прав, сурутка во прав, емулгатор (соја лецитин), арома), какао во прав со намалени масти 4%, средство за нараснување (натриум хидроген карбонат, амониум хидроген карбонат), арома, сол, антиоксидант (екстракт богат со токоферол).

Може да содржи траги од сенф.
Се препорачува разновидна, балансирана исхрана како дел од здрав животен стил.

Нутритивни вредности на 100 г производ: енергетска вредност 1927kJ/460kcal, масти 19 г, од кои заситени 4.2 г, мононезаситени 12 г, полинезаситени 2.8 г, јаглехидрати 60 г, од кои шеќери 23 г, влакна 10 г, протеини 7.3 г, сол 0.48 г.

Нутритивни вредности на една бисквита (12.5 г): енергетска вредност 241kJ/58kcal, масти 2.4 г, од кои заситени 0.5 г, мононезаситени 1.5 г, полинезаситени 0.4 г, јаглехидрати 7.5 г, од кои шеќери 2.9 г, влакна 1.3 г, протеини 0.9 г, сол 0.10 г.
Олеична киселина = 12 г/100.

Да се чува на ладно и суво место, заштитено од сончева светлина. По отворањето да се чува во истите услови и да се затвора по секоја употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Gullon Vitalgrain Cookies with rice, cocoa, barley and rye – Biskota Gullon Vital Grain me oriz, kakao, elb, thekër.

  • Pa vaj palme

Përbërësit: drithëra nga kokrra të plota (fjollëza tërshëre 26%, miell orizi integral 16%, miell elbi integral 1%), sheqer kallami i papërpunuar 13%, vaj vegjetal (vaj luledielli me oleik të lartë) 12%, oriz i ekspanduar 11% (miell orizi, vaj bimor (vaj luledielli me oleik të lartë) 0,4%), copëza çokollate 10% (sheqer, masë kakao, gjalpë kakao, emulsifikues (lecitinë soje)), oligofruktozë, çokollatë qumështi 5% (sheqer, gjalpë kakao, masë kakao, qumësht pluhur, hirrë pluhur, emulsifikues (lecitinë soje), aromatizues), pluhur kakao me yndyrë të reduktuar 4%, agjent fryrës (hidrogjen karbonat natriumi, hidrogjen karbonat amonium), aromatizues, kripë, antioksidant (ekstrakt i pasur me tokoferol). Mund të përmbajë gjurmë mustarde.

Një dietë e larmishme dhe e balancuar rekomandohet si pjesë e një stili jetese të shëndetshëm.

Paketa përmban rreth 20 biskota, secila nga 12,5g. 

Vlerat ushqyese në 100 g produkt: vlera energjetike 1927 kJ/460 kcal, yndyrna 19 g, nga të cilat 4,2 g të ngopura, 12 g mono të pangopura, 2,8 g poli të pangopura, karbohidrate 60 g, nga të cilat sheqerna 23 g, fibra 10 gr, proteina 7.3g, kripë 0.48g. 

Vlerat ushqyese të një biskote (12,5 g): vlera energjetike 241 kJ/58 kcal, yndyrna 2,4 g, nga të cilat 0,5 g të ngopura, 1,5 g mono të pangopura, 0,4 g të pangopura, karbohidrate 7,5 g, nga të cilat sheqerna 2,9 g, fibra 1.3g, proteina 0.9g, kripë 0.10g.

Acid oleik = 12 g/100.

Të ruhet në vend të freskët dhe të thatë, i mbrojtur nga rrezet e diellit. Pas hapjes, të ruhet në të njëjtat kushte dhe të mbyllet pas çdo përdorimi.

Pesha neto: 250 g.