HANSAL Калциум, 20 шумливи таблети

HANSAL Калциум, 20 шумливи таблети
69,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
013081C
favorite_border

Опис на производот

Додаток на исхрана со калциум.

Калциумот придонесува за одржување на коските и забите.

  • Со засладувачи
  • Не се додавани шеќери
  • Не содржи состојки од животинско потекло
  • Не содржи глутен
  • Не содржи лактоза
  • Со вкус на лимон

Пакување: 20 шумливи таблети

Содржина

Состав:

Две (2)  шумливи таблети содржат:
                                  ПДВ*
Калциум    800 мг     100%
*препорачано дневно внесување

Состојки: киселина: лимонска киселина, калциум карбонат, натриум хидроген карбонат, малтодекстрин, ароми, сорбитол, пченкарен скроб.
Засладувачи: натриум цикламат и сахарин - натриум, боја рибофлавин.

Употреба: препорачуваме 2 шумливи таблети на ден.

Секоја шумлива таблета се раствора во чаша вода (200 мл)

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се