HANSAL Магнезиум, 20 шумливи таблети

HANSAL Магнезиум, 20 шумливи таблети
69,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
013083C
favorite_border

Опис на производот

Додаток на исхрана со магнезиум.

Магнезиумот придонесува за нормална функција на мускулите.

Магнезиумот придонесува во обезбедување на енергија за нормален метаболизам.

  • Со засладувачи
  • Не се додавани шеќери
  • Не содржи состојки од животинско потекло
  • Не содржи глутен
  • Не содржи лактоза
  • Со вкус на лимон

Пакување: 20 шумливи таблети

Содржина

Состав:

Две (2) таблети содржат:       

                                          ПДВ*
Магнезиум       375 мг      100%
*препорачано дневно внесување

Состојки: киселина: лимонска киселина, натриум хидроген карбонат, магнезиум карбонат, сорбитол, пченкарен скроб, ароми, засладувачи: натриум цикламат и сахарин-натриум, боја рибофлавин.

Употреба: препорачуваме 2 шумливи таблети на ден. Секоја шумлива таблета се раствора во чаша вода (200 мл).

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се