HANSAL Магнезиум+калциум+Д3, 15 шумливи таблети

HANSAL Магнезиум+калциум+Д3, 15 шумливи таблети
89,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
020471C
favorite_border

Опис на производот

Додаток на исхрана со засладувачи.

Идеален сооднос на калциум и магнезиум 2:1

  • Не се додавани шеќери

  • Не содржи глутен

  • Не содржи лактоза

  • Со вкус на портокал

Магнезиумот и калциумот придонесуваат во одржување на нормална функција на мускулите.

Калциумот придонесува во одржување на нормални коски.

Пакување: 15 шумливи таблети                        

Содржина

Состав:

Една (1) шумлива таблета содржи:  

                                                                   ПДВ*
- Калциум                  600 мг                       75%
- Магнезиум              300 мг                       80%     
- Витамин Д3               5 мкг                     100%

*препорачано дневно внесување

Употреба: 1 шумлива таблета на ден, растворена во чаша вода (200 мл). Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се