HANSAL Мултивитамини, 20 шумливи таблети

HANSAL Мултивитамини, 20 шумливи таблети
69,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
013084C
favorite_border

Опис на производот

Додаток на исхрана со 10 витамини од витално значање.

  • Со засладувачи
  • Не се додавани шеќери
  • Не содржи состојки од животинско потекло
  • Не содржи глутен
  • Не содржи лактоза
  • Со вкус на портокал

Пакување: 20 шумливи таблети

Содржина

Состав:

Една (1) шумлива таблета содржи:  

    ПДВ* 
Витамин Ц  80 мг 100%
Ниацин 16 мг NE 100%
Витамин Е 12 мг TE 100%
Пантотенска киселина 6 мг 100%
Витамин Б1 1.1 мг 100%
Витамин Б2  1.4 мг 100%
Витамин Б6 1.4 мг  100%
Фолна киселина 200 мкг 100%
Биотин  50 мкг 100%
Витамин Б12  2.5 мкг 100%

*препорачано дневно внесување

Состојки: киселина: лимонска киселина, натриум хидроген карбонат, сорбитол, малтодекстрин, ароми, пченкарен скроб, витамин Ц, засладувачи: натриум цикламат и сахарин-натриум, сок од цвекло во прав, никотинамид, витамин Е, пантотенска киселина,  витамин Б6, витамин Б2, витамин Б1, фолна киселина, биотин, витамин Б12.

Употреба: 1 шумлива таблета на ден, растворена во чаша вода (200 мл)

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се