HANSAL Витамин Ц, 20 шумливи таблети

HANSAL Витамин Ц, 20 шумливи таблети
69,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
013085C
favorite_border

Опис на производот

Додаток на исхрана со Витамин Ц.

Витамин Ц придонесува во нормално функционирање на имуниот систем.

  • Со засладувачи
  • Не се додавани шеќери
  • Не содржи состојки од животинско потекло
  • Не содржи глутен
  • Не содржи лактоза

Пакување: 20 шумливи таблети

Содржина

Состав:

Една (1) шумлива таблета содржи:                           
                                                                         ПДВ*
- Витамин Ц                         240 мг                 300%
*препорачано дневно внесување

Состојки: киселина: лимонска киселина, натриум хидроген карбонат, сорбитол, витамин Ц, ароми, пченкарен скроб, малтодекстрин, засладувачи: натриум цикламат и сахарин-натриум, боја рибофлавин.

Употреба: препорачуваме 1 шумлива таблета на ден, растворена во чаша вода (200 мл).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се