HEALTHY LIFE Селеногин 60 таблети

HEALTHY LIFE Селеногин 60 таблети
980,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
046658C
favorite_border

Опис на производот

Селеногин е природен препарат развиен врз основа на екстракт од гинко билоба и селен, кој со својата единствена формула QIS2X е посебно наменет за добра циркулација на крвта, меморијата и менталната функција. Активната состојка на гинко билоба во QIS2X  ја зголемува меморијата и концентрацијата, а во исто време ја поттикнува циркулацијата на крв во мозокот и екстремитетите.

Пакување: 60 таблети

Гинко билоба, исто така, придонесува за нормално ниво на крвниот притисок и има благотворно дејство во случај на тинитус (ear buzz-ѕвонење во ушите), вртоглавица и стрес. Со самото тоа што е добар антиоксиданс, гинко билобата помага во спречување на оксидативниот стрес во телото.

Содржи и пантотенска киселина (позната како витамин Б5), која е хидросолубилен витамин и важен хранлив елемент. Придонесува за нормално ментално функционирање и за метаболизмот и за намалување на чувството на замор и слабост.

Селенот во Селеногин помага за правилно функционирање на тироидната жлезда. Придонесува и за правилно функционирање на имунолошкиот систем. Покрај тоа, селенот помага за нормална сперматогенеза и може да придонесе за одржување на нормална коса и нокти.

Биотинот е хидросолубилен витамин Б, што помага за нормален психолошки и нервен систем. Помага за нормално производство на енергија и за метаболизмот  на макронутриентите.

Содржина

Состав: една таблета содржи:

QIS2X* 91.2 мг/0.09 г
Селен 100 мкг
Биотин 10 мкг

*Екстракт од лист од гинко билоба

Употреба: 1 таблета на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се