HEDERA VITA Антицелулитен гел за масажа со цимет, 300 мл

HEDERA VITA Антицелулитен гел за масажа со цимет, 300 мл
399,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053078C
favorite_border

Опис на производот

Гелот на база на растителни екстракти и есенцијални масла, со пријатен мирис, е погоден за релаксирачка масажа на кожата. Поради високата содржина на вода, гелот ја хидрира и пријатно ја лади кожата за време на масажата. Ситно мелената кора од цимет и ситните честички од кварцен песок се ексфолираат, нежно отстранувајќи ги мртвите клетки од површината на кожата. Со користење на гелот кожата станува затегната, цврста, преобликувана, без видливи знаци на „кора од портокал“.

Пакување: 300 мл

Содржина

Состав: Aqua, Hedera Helix Extract, PEG-8, Glycerin, Propylene Glycol, Caffeine, Carbomer, Cinnamomum Zeylanicum Leaf Oil, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Benzyl Alcohol, Triethanolamine, Silica, Cinnamomum Zeylanicum Bark Powder, Dehydroacetic Acid.

Употреба: нанесете го гелот на проблематичните делови од телото (бутовите, колковите, задникот, стомакот) и масирајте со кружни движења. Гелот не се мие и не остава масна трага.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се