HEDERA VITA Крем за раце - грозје, 100 мл

HEDERA VITA Крем за раце - грозје, 100 мл
149,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052241C
favorite_border

Опис на производот

Крем за раце со масло од семки од грозје со лесна текстура, кое е богато со антиоксиданси, и дава на кожата чувство на мазна и негувана кожа. Збогатен со шеа путер, пантенол и кератин, кои го спречуваат губењето на вода на различни начини, ќе ја заштити кожата од сушење.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Butyrospermum Parkii Butter, Palmitic/Stearic Triglyceride, Diglycerin, Cetearyl Alcohol, Triisostearin, Vitis Vinifera Seed Oil, Panthenol, Olea Europaea Fruit Oil, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Hydrolyzed Keratin, Arginine, Parfum, Carbomer, Triethanolamine, Ethylhexylglycerin, Cyamopsis Tetragonoloba Gum, Xanthan gum, Tetrasodium EDTA.

Употреба: нанесете ја кремата на чиста и сува кожа на раката, секој пат после миење или пред изложување на негативни надворешни влијанија (ветер, топлина, влага).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се