HEDERA VITA Love-Green Маска за лице за проблематична кожа, 30 мл

HEDERA VITA Love-Green Маска за лице за проблематична кожа, 30 мл
169,00 ден.
76,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052232C
favorite_border

Опис на производот

Маската за лице на база на глина за масна кожа склона на акни и мозолчиња содржи состојки кои обезбедуваат посебна нега на кожата на лицето, додека глината темелно ја чисти кожата, ги апсорбира нечистотиите и вишокот на себум од внатрешноста на порите, се деблокира и стеснува, давајќи ѝ на кожата мат изглед.

  • Интензивно ја чисти кожата и ги отстранува нечистотиите
  • Ја намалува видливоста на порите
  • Видливо го намалува масниот сјај на кожата
  • Ја прави кожата помека, ја подобрува текстурата на кожата и ја намалува појавата на несовршености

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua, Kaolin, Inulin, Yogurt Powder, Glycerin, Aloe Barbadensis Extract, Butylene Glycol, Yeast Polysaccharides, Ethyl Linoleate, Sorbitol, Diglucosyl Gallic Acid, Xanthan Gum, Bambusa Arundinacea Stem Powder, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Parfum, Ethylhexylglycerin, Lactic Acid, CI 16255.

Употреба:

Нанесете подебел слој од маската на претходно исчистена и сува кожа на лицето, избегнувајќи ја областа околу очите и усните. Рамномерно распоредете ја маската и оставете да делува 15-20 минути. Потоа темелно исплакнете го лицето со вода.

Користете 2-3 пати неделно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се