HEDERA VITA Love-Green Маска за лице за сува и оштетена кожа, 30 мл

HEDERA VITA Love-Green Маска за лице за сува и оштетена кожа, 30 мл
149,00 ден.
75,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052235C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Маската за лице на база на глина наменета за чувствителна и сува кожа содржи состојки кои нежно ја чистат кожата на лицето, правејќи ја мека и сатенски мазна. Благодарение на омекнувачките својства на скваланот и благотворното дејство на алантоинот и пантенолот, ја намалува и ја ублажува грубоста на кожата, додека хијалуронската киселина, екстрактот од алое и глицеринот ја штитат кожата од сушење.

  • Ја прави кожата свежа и сјајна
  • Нежно ја чисти и ја храни кожата
  • Го намалува чувството на затегнатост и замор

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua, Kaolin, Squalane, Octyldodecyl Myristate, Glycerin, Aloe Barbadensis Extract, Sorbitol, Panthenyl Triacetate, Bambusa Arundinacea Stem Powder, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Parfum, Ethylhexylglycerin, Lactic Acid, CI 19140.

Употреба:

Нанесете подебел слој од маската на претходно исчистената и сува кожа на лицето, избегнувајќи ја областа околу очите и усните. Рамномерно распоредете ја маската и оставете да делува 15-20 минути. Потоа темелно исплакнете го лицето со вода.

Користете 2-3 пати неделно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се