HEDERA VITA Маска за коса со активен јаглен и хијалуронска киселина, 230 мл

HEDERA VITA Маска за коса со активен јаглен и хијалуронска киселина, 230 мл
289,00 ден.
145,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052221C
favorite_border

Опис на производот

Благодарение на исклучително корисните состојки: активен јаглен и хијалуронска киселина, континуираната употреба на маската ќе и ја обезбеди на косата потребната нега и закрепнување од сите штетни ефекти, па косата ќе изгледа пообемно, сјајно и еластично.

Активниот јаглен, познат како најстариот детоксификатор и чистач на тешки метали, помага да се отстранат нечистотиите кои се наоѓаат на скалпот. Хијалуронската заштита штити од сушење, ја зајакнува косата и ја крева од коренот.

Пакување: 230 мл

Содржина

Состав: Aqua, Cetyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Cetrimonium Chloride, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Octyldodecanol, Palmitic/Stearic Triglyceride, Neopentyl Glycol Dicaprylate/Dicaprate, C8-12 Acid Triglyceride, Cyclopentasiloxane, Benzyl alcohol, Citric acid, Parfum, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sodium Hyaluronate, Hydroxypropyl Guar hydroxypropyltrimonium Chloride, Sericin, Activated Carbon, Dehydroacetic Acid.

Употреба: нанесете ја маската откако ќе ја измиете косата, втријте ја на коренот и по целата должина на косата. Оставете да делува 5 до 10 минути и потоа исплакнете.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се