HEMOFARM Хепатромбин Х, 10 супозитории

HEMOFARM HEPATHROMBIN hepatrombin
HEMOFARM Хепатромбин Х, 10 супозитории
147,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
011728C
favorite_border

Опис на производот

Хепатхромбин Х, супозитории се користат како краткотрајна симптоматска терапија на хемороиди и јадеж во перианалниот предел (подрачјето околу отворот на чмарот).

Пакување: 10 супозитории

Содржина

Состав: активна супстанција: хепарин-натриум, преднизолон ацетат и полидоканол. 
 

Дозирање
Хепатхромбин Х супозитории се применува еднаш на ден, после дефекација (празнење на цревата), во ректум (чмар). 
Кај пациенти со поизразени симптоми во текот на првиот ден од третманот може да се аплицира по една супозиторија, 2-3 пати на ден. Повеќе супозитории смее да се применат само во текот на првиот ден од третманот и само доколку постојат поизразени симптоми кај пациентот.

Третманот со Хепатхромбин Х супозитории не треба да трае подолго од 7 дена.
Доколку во овој период не дојде до подобрување на состојбата на пациентот, треба да се направат испитувања за да се открие причината за појава на симптомите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се