HEMOFARM Хепатромбин Х ректална маст, 20 г

HEMOFARM HEPATHROMBIN H hepatrombin rectalna mast
HEMOFARM Хепатромбин Х ректална маст, 20 г
178,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
000653C
favorite_border

Опис на производот

Хепатхромбин Х, ректална маст се користи како краткотрајна симптоматска терапија на хемороиди и јадеж во перианалниот предел (подрачјето околу отворот на чмарот).

Пакување: 20 г

Содржина

Дозирање:
При надворешни промени, Хепатхромбин Х ректалната маст се нанесува на заболеното место 2 пати на ден, по дефекација. 
Првиот ден маста може да се аплицира и до 4 пати на ден со цел побрзо олеснување на симптомите.
При внатрешни хемороиди на тубата се прицврстува цевче кое потоа се вовлекува во завршетокот на дебелото црево и со лесен притисок на тубата се истиснува мала количина на маста. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се