HEMOFARM Магнетранс директ 375 мг, 20 кесички

HEMOFARM Магнетранс директ 375 мг, 20 кесички
235,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025049C
favorite_border

Опис на производот

 • Со засладувач
 • Со вкус на лимон и грејпфрут
 • Виско дозиран за земање еднаш дневно 
 • Задоволува 100% дневни потреби 

Magnetrans® овозможува секојдневено оптимално внесување на магнезиум во организмот

 • Овозможува подобро неуромускулно спроведување и контрактилност на мускулите
 • Допринесува за намалување на заморот и исцрпеноста после физички напор (спортисти, рекреативци, зголемен физички напор)
 • Овозможува брзо закрепнување на организмот после физички напор
 • Го нормализира срцевиот ритам
 • Го намалува ризикот за висок крвен притисок и болести на срцето и крвните садови
 • Допринесува за намалување на крвниот притисок
 • Го одржува тонусот на крвните садови и мускулите
 • Допринесува за добро здравје на коските и го намалува ризикот за остеопороза
 • Намалува и ги ублажува грчевите во мускулите

Во консултација со лекар, се препорачува во бременост бидејќи: 

 • Го намалува ризикот за зголемен крвен притисок
 • Ублажува ноќни грчеви во нозете
 • Го намалува ризикот за појава на опстипација

Кои се знаците за дефицит на магнезиум?

 • Синдром на немирни нозе (RLS)
 • Грчеви во мускулите
 • Вознемиреност и анксиозност
 • Несоница и пореметување во спиењето
 • Низок крвен притисок
 • Малаксаност и хроничен замор
 • Пореметен срцев ритам

Пакување: 20 кесички

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се