HEMOFARM Марисимо форте мини спреј за нос, 50 мл

MARISSIMO FORTE MINI Nasal Spray sprej za nos
HEMOFARM Марисимо форте мини спреј за нос, 50 мл
265,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047652C
favorite_border

Опис на производот

  • Хипертоничен раствор за нос
  • Средство за влажнење и испирање на носот
  • Спрејот е наменет за деца над 2 години и возрасни
  • Не содржи конзерванси
  • Ја обновува природната функција на дишните патишта 

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: природна морска вода.

Предупредување:

Шишенцето е под притисок. Во случај на загревање, може да дојде до пукање на шишето.
Да се чува подалеку од извор на топлина, врели површини, искра, отворен пламен и други извори на палење. Не пушете.
Шишенцето е под притисок. Немојте да го продупчувате или спалувате шишенцето, дури и кога е празно. Заштитете го од сончева светлина.
Производот не изложувајте го на температури повисоки од 50°C/122°F.
Да се чува надвор од дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се