HEMOFARM Нафазол 0,1%, 10 мл

HEMOFARM Нафазол 0,1%, 10 мл
136,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
000811C
favorite_border

Опис на производот

Капки за нос, раствор 0,1%

Индикации
Брзо ублажување на симптомите на затнат нос кај ринитис и риносинузитис

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав: 

1 мл 0,1% капки за нос содржат:

  • Нафазолин хидрохлорид 1,0 мг

Дозирање
Возрасни: 
Во секоја носница се капнуваат 1-2 капки 0.1% раствор на секои 6 до 8 часа, но не почесто од 6 часа. 
Нафазол 0,1% капки за нос, не смее да се употребува кај деца.

Доколку после 3-5 дена симптомите и понатаму се присутни, треба да се прекине со употребата на лекот и да се консултира лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се