HEMOFARM Пантенол 50 мг/1 г маст 30 г

HEMOFARM Пантенол 50 мг/1 г маст 30 г
123,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
001069C
favorite_border

Опис на производот

Пантенол маста ја одржува нормалната функција на кожата, односно ги стимулира процесите на обновување на клетките на кожата и на тој начин го забрзува заздравувањето на раните.

Може да се употребува за лекување на изгореници од прв и втор степен, за кожа надразнета од УВ зрачењето, осип на глутеалната регија кај доенчињата, фисури на брадавиците на дојките кај жени во лактација, хронични улцерации на кожата, декубитуси, трансплантати на кожата при што се нанесува наизменично со кортизонска терапија.

Може да се користи и за нега на сува, груба и остарена кожа.

Пакување: 30 г

Содржина

Состав: 1 г маст содржи 50 мг декспантенол.

Помошни состојки: глицерол, парафин, ланолин, пречистена вода, стеарил алкохол и цетил алкохол.

Употреба: се нанесува на оштетена кожа 2-3 пати дневно во тенок слој и благо се втрива.

На доилките им се препорачува мачкање на брадавиците после секој подој.

Како козметички препарат се нанесува на претходно исчистена кожа, секоја вечер.

Само за надворешна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се