HEMOFARM Синедол гел 40 г

HEMOFARM Синедол гел 40 г
298,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
000184C
favorite_border

Опис на производот

  • Лекот Синедол се употребува за третирање на спортски повреди и друг вид повреди предизвикани од дејство на сила врз мускулите, тетивите, синовијалната обвивка, лигаментите и зглобовите
  • Се користи за третман на спортски повреди (изливи, изместувања)
  • Се користи за третман на нарушувања на периферните вени, како тромбофлебитис (воспаление на вените асоцирано со создавање крвни згрутчувања) и проширени вени со последователни промени на кожата, акутна невралгична болка 

Пакување: 40 г

Содржина

Состав: хепарин натриум, диметилсулфоксид и декспантенол. 

Употреба: гелот се аплицира двапати дневно. Гелот треба да се нанесе во тенок слој на болното место, без да се втрие во кожата.
Пред апликација на гелот, кожата треба да биде сува и чиста.

Употреба за време на бременост и доење: Синедол гелот не може да се употребува за време на бременост и доење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се