HENKEL Bref Power Aktiv Освежувач за тоалетна школка со мирис на бор, 3 парчиња

Henkel Bref Power Aktiv Classic Pine 4 function formula wc osvezuvac so miris na bor
HENKEL Bref Power Aktiv Освежувач за тоалетна школка со мирис на бор, 3 парчиња
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
055299C
favorite_border

Опис на производот

Henkel Bref Power Aktiv Pine Освежувач за тоалетна школка со мирис на бор.

  • Со +50% ефект против бигор*
  • Не само што одржува долготраен мирис, туку исто така има одлична формула против таложење бигор за почист и светнат тоалет

*По неколку плакнења споредено со нетретирана површина

Формула со 4 функции:

  1. Пена за чистење
  2. Против бигор
  3. Заштита од нечистотии
  4. Екстра свежина

Пакување: 3 парчиња по 50 г

Содржина

Состав: >30% анјонски сурфактанти, 5-15% не-јонски сурфактанти; парфеми (Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Limonene).

Употреба: Производот е готов за употреба. Наместете го под капакот на работ на вашиот тоалет.

Претпазливост: Предизвикува иритација на кожата. Предизвикува силни иритации на окото. Ако е потребен медицински совет земете ги со себе амбалажата и етикетата на производот. Да се чува на места недостапни за деца. Користите заштитни ракавици. Да се користат заштитни очила. Ако дојде во контакт со кожата: измијте со многу сапун и вода. Ако дојде во контакт со очите: внимателно измијте со вода неколку минути. Доколку е можно отстранете ги контактните леки. Продолжете со плакнење. Ако надразнувањето на очите не поминува, побарајте медицинска помош и консултирајте се со доктор.

Да се чува на температура помеѓу 5°С и 40°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се