HENKEL Perwoll Blossom Течен детергент за сите видови облека, 2970 мл

Henkel Perwoll Renew Blossom 2970 ml tecen detergent za perenje na site vidovi obleka
HENKEL Perwoll Blossom Течен детергент за сите видови облека, 2970 мл
399,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
055295C
favorite_border

Опис на производот

Henkel Perwoll Renew Blossom Сецијален детергент за сите видови облека.

  • Со Re-new Effect ја чува природната боја на облеката
  • Со елегантен мирис.
  • Пакување направено од 75% рециклирачка пластика
  • 90% Биоразградливи состојки
  • Погодно за перење од 20-60°C
  • За 54 перења

Пакување: 2970 мл

Содржина

Состојки: 5-15% анјонски сурфактанти, <5% нејонски сурфактанти, сапун, ензими, парфеми, конзерванси.

Претпазливост: Протресете пред употреба, да се чува на места недостапни за деца. После секое перење рацете да се измијат со чиста вода. Лицата со осетлива и оштетена кожа треба да се придржуваат на упатствата за дозирање и да избегнуваат подолг допир со средствато за перење.

Предизвикува силни иритации на очите. Ако е потребен медицински совет, со себе носете го пакувањето и етикетата на производот. Да се користат заштитни очила. Внимателно измијте со вода неколку минути. Доколку е можно отстранете ги контактните леќи. Продолжете со плакнење. Ако надразнувањето на очите не поминува, побарајте медицински совет/ мислење. 

При бирање на програмата на перење да се применат препораките на етикетата на вашата облека. При перење на деликатните ткаенини во машината за алишта немојте да го полните барабанот повеќе од половина. Да се чува на температура од +5 до +40°С. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се