HENKEL Perwoll Color Течен детергент за обоени ткаенини, 2970 мл

Henkel Perwoll Renew Color 2970 ml tecen detergent za perenje oboeni tkaenini
HENKEL Perwoll Color Течен детергент за обоени ткаенини, 2970 мл
399,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
055292C
favorite_border

Опис на производот

Henkel Perwoll Renew Color Сецијален детергент за за обоени ткаенини.

  • Со Re-new Effect ја чува природната боја на облеката
  • Пакување направено од 75% рециклирачка пластика
  • 90% Биоразградливи состојки
  • Погодно за перење од 20-60°C
  • За 54 перења

Пакување: 2970 мл

Содржина

Состав: 5-15% анјонски сурфактанти, <5% нејонски сурфактанти, сапун, ензими, парфеми, конзерванси

Претпазливост: Протресете пред употреба, да се чува на места недостапни за деца. После секое перење рацете да се измијат со чиста вода. Лицата со осетлива и оштетена кожа треба да се придржуваат на упатствата за дозирање и да избегнуваат подолг допир со средствато за перење.

Предизвикува силни иритации на очите. Ако е потребен медицински совет, со себе носете го пакувањето и етикетата на производот. Да се користат заштитни очила. Внимателно измијте со вода неколку минути. Доколку е можно отстранете ги контактните леќи. Продолжете со плакнење. Ако надразнувањето на очите не поминува, побарајте медицински совет/ мислење. 

При бирање на програмата на перење да се применат препораките на етикетата на вашата облека. При перење на деликатните ткаенини во машината за алишта немојте да го полните барабанот повеќе од половина. Да се чува на температура од +5 до +40°С. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се