HERMES BIOLECTRA Магнезиум 243 мг, 20 шумливи таблети

HERMES BIOLECTRA Магнезиум 243 мг, 20 шумливи таблети
294,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
017842C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Препарат од минерални елементи кој се употребува при докажан недостаток на магнезиум, кога тој е причина за нарушувања во активноста на мускулите (неуро-мускулни нарушувања, грчеви во листовите и.т.н)

  • Шумливи таблети со вкус на лимон
  • За возрасни, трудници и деца над 6 години

Пакување: 20 шумливи таблети

Содржина

Состав: 1 шумлива таблета содржи: лесен магнезиум оксид 403.0 - 435.2 мг соодветно на 243 мг магнезиум јони.

Останати состојки: лимонска киселина, натриум хидроген карбонат, натриум карбонат, калиум хидроген карбонат, јаболкова киселина, манитол, оризов скроб, захарин-натриум 2 H2O, натриум цикламат, натриум хлорид, симетикон, лимонска арома.

Употреба

  • Деца над 6 години: еднаш дневно по 1 шумлива таблета
  • Тинејџери и возрасни: 1-2 пати дневно по 1 шумлива таблета

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се