HIPP 1 Комбиотик почетна формула за доенчиња 0-6 м, 800 г

HIPP Organic combiotic infant milk from birth 1 800g kombiotik pocetna formula za doencinja mleko za bebe
HIPP 1 Комбиотик почетна формула за доенчиња 0-6 м, 800 г
1.289,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
020638C
favorite_border

Опис на производот

  • Почетна формула за доенчиња во првите 6 месеци од животот.
  • Со органско млеко кое не содржи Генетски Модифицирани Супстанции во согласност со Органските директиви на ЕУ.
  • Со LCP-долга верига на полинезаситени масни киселини (Омега 3, 6 масни киселини) важни за правилен развој на доенчињата во првите месеци од животот.
  • Со пробиотик - Lactobacillus млечно кисели култури, првенствено изолирани од мајчиното млеко.
  • Со пребиотски влакна (Галактоолигосахариди) добиени од лактоза.
  • Заедничкото дејство на пребиотикот и пробиотикот го поттикнува растот и развојот на позитивната цревна флора.
  • Без глутен
  • Лесно сварливо
  • Омега 3 важни за мозокот и нервните клетки

Пакување: 800 г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се