HIPP 2 Комбиотик последователна формула за доенчиња 6-12 м, 800 г

HIPP Organic combiotic follow-on milk from 6 months, 2, 300g posledovatelna formula za doencinja mleko za nad 6 meseci bebe
HIPP 2 Комбиотик последователна формула за доенчиња 6-12 м, 800 г
1.289,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
025288C
favorite_border

Опис на производот

  • Последователна формула за доенчиња после 6 месеци.
  • Со органско млеко кое не содржи Генетски Модифицирани Супстанции во согласност со Органските директиви на ЕУ.
  • Со омега 3 масни киселини – особено важни за правилен развој на мозокот и нервните клетки.
  • Со пробиотик - Lactobacillus млечно кисели култури, првенствено изолирани од мајчиното млеко.
  • Со пребиотски влакна (Галактоолигосахариди) добиени од лактоза.
  • Заедничкото дејство на пребиотикот и пробиотикот го поттикнува растот и развојот на позитивната цревна флора.
  • Без глутен
  • Лесно сварливо

Пакување: 800 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се