HIPP 2 Комбиотик Последователна формула за доенчиња 6+, 300 г

HIPP Organic combiotic follow-on milk from 6 months, 2, 300g posledovatelna formula za doencinja mleko za nad 6 meseci bebe
HIPP 2 Комбиотик Последователна формула за доенчиња 6+, 300 г
517,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
002599C
favorite_border

Опис на производот

  • Последователна формула за доенчиња после 6 ти месец
  • Со органско млеко кое не содржи генетски модифицирани супстанции во согласност со органските директиви на ЕУ
  • Со Омега 3 масни киселини – особено важни за правилен развој на мозокот и нервните клетки
  • Со пробиотик-Lactobacillus млечно кисели култури, првенствено изолирани од мајчиното млеко
  • Со пребиотски влакна (Галактоолигосахариди) добиени од лактоза
  • Заедничкото дејство на пребиотикот и пробиотикот го поттикнува растот и развојот на позитивната цревна флора
  • Без глутен
  • Лесно сварливо
  • Омега-3-важни за мозокот и нервните клетки

Пакување: 300 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се