HIPP AR Анти - Рефлукс органско млеко 300 г

HIPP AR Анти - Рефлукс органско млеко 300 г
679,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
021509C
favorite_border

Опис на производот

  • Анти-рефлукс формула, против подригнување и повраќање
  • Соодветна за користење од самото раѓање па натаму и затоа во составот има LCP (DHA, AA)
  • Со рогач – природно, докажано средство за згуснување
  • Со омега 3 и 6 масни киселини (LCP-долга верига на полинезаситени масни киселини) важни за правилен развој на доенчињата во првите месеци од животот
  • Со пробиотик - Lactobacillus млечно кисели култури, првенствено изолирани од мајчиното млеко
  • Без глутен
  • Лесно сварливо

Пакување: 300 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се