HIPP Baby Sensitive Беби шампон, 200 мл

HIPP Baby Shampoo sensitiv, 200 ml sampon shampon
HIPP Baby Sensitive Беби шампон, 200 мл
123,00 ден.
105,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053931C
favorite_border

Опис на производот

Благ и нежен, pH неутрален за кожата. Соодветен за од првиот ден од животот. Нежна грижа со вредни компоненти од органски бадем.

Го чисти и негува чувствителниот скалп и е нежен за косата.

  • Го зачувува природниот слој на кожата
  • Не предизвикува солзење на очите
  • За мека, сјајна коса
  • Соодветен за нега на кожата со склоност кон атописки дерматит
  • 0% Микропластика
  • Без парабени и минерални масла
  • 100% Биоразградлива формула

Пакување: 200 мл.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се