HIPP HiPPiS Пире со слива, црна рибизла и круша, 100 г

HIPP HiPPiS Пире со слива, црна рибизла и круша, 100 г
69,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040073C
favorite_border

Опис на производот

  • Возраст од 6 месеци                            
  • 100% органско овошје
  • Без додаден шеќер - содржи природно присутни шеќери
  • Без засладувачки концентрати
  • Состојките природно не содржат глутен
  • Овошна каша
  • Без ГМО-генетски модифицирани организми (според регулативата на ЕК за органско земјоделство)

Нето-тежина: 100 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се