HIPP Каша ноќна, гриз со какао и банана, 190 г

HIPP HR5513 Good Night banana with semolina and cocoa 190g nokna kasa so banana, griz i kakao
HIPP Каша ноќна, гриз со какао и банана, 190 г
95,00 ден.
88,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
002688C
Online only
Акција 05.04-30.04.2024
favorite_border

Опис на производот

HIPP HR5513 Good Night banana with semolina and cocoa Ноќна каша со банана, гриз и какао од органско производство.

  • Возраст од 6 месеци
  • Без додаден шеќер
  • Со калциум - важен за формирање на коските
  • Со витамин А, Д и Б1
  • Без додадени ароми, бои и конзерванси
  • Содржи глутен
  • Екопроизвод

Нето-тежина: 190 г

Содржина

Состојки: млечна подготовка (млеко* 40%, вода, масло од репка*), банана* 25%, вода, пченичен гриз* 5%, интегрални житни снегулки* 1% (пченица*, спелт*, овес*), какао*, прав 1%, скроб од ориз*, калциум карбонат, витамин Б1 (тиамин мононитрат), витамин А (ретинил ацетат), витамин Д.

*од органско производство.

Начин на употреба: комплетен вечерен оброк. Потребната количина за оброк извадете ја од тегличката, остатокот од кашичката добро затворете го, чувајте во фриждер и употрбете ја кашичката до следниот ден. Не користете метална лажица.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се