HIPP Каша праска и круша, 190 г

HIPP HR4340-01 Peach and Pear 190 g bebeska kasa so praska i krusa
HIPP Каша праска и круша, 190 г
85,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
003590C
favorite_border

Опис на производот

  • Возраст 5+ месеци 
  • Богата со витамин Ц
  • Без додаден шеќер - содржи природно присутен шеќер
  • Без глутен
  • Без додадени млечни производи
  • Без додадени ароми, конзерванси, вештачки бои и средства за згуснување

Нето-тежина: 190 г

Содржина

Состојки: овошје* 89% (праска* 80%, круша* 9%), вода, пченкарно брашно*, антиоксидант - аскорбинска киселина**.

*од органско производство.

Начин на употреба: потребната количина за оброк извадете ја од тегличката, остатокот од кашичката добро затворете го, чувајте во фриждер и употрбете ја кашичката до 3 дена од отворањето. Не користете метална лажица.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се