HIPP Овесно смути од праска, банана и јаболка, 120 мл

HIPP DA84007 ECO Smoothie - peach, banana, apple and oats, 120 ml ovesno smuti od praska, banana i jabolka
HIPP Овесно смути од праска, банана и јаболка, 120 мл
78,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056211C
favorite_border

Опис на производот

Овесно смути од праска, банана и јаболка од органско производство.

  • Возраст од 1 година
  • Без додаден шеќер - шеќерот природно се содржи во состојките
  • Со овесен напиток
  • 100% растително потекло
  • Органска овошна подготовка со напиток од интегрален овес
  • За големи и мали љубители на смути
  • Идеално е како закуска за помеѓу оброци, во комбинација со парче леб како десерт
  • Вегански рецепт
  • Содржи глутен

Пакување: 120 мл.

 

Содржина

Состојки: Овошје* 79%, (праски* 42%, јаболка* 22%, банани* 15%), овесен напиток* 20% (вода, хидролозирано овесно брашно 2.2%), интегрално овесно брашно* 1.2%.

Може да содржи пченица. Содржи глутен. 

*од органско производство.

По отворањето да се чува во фрижидер и да се искористи во рок од 1 ден.

Важно: Честиот и долготраен контакт на запчињата со овошното пире од тубата, може да предизвика оштетување на забите (кариес). Затоа е најдобро овошното пире да се дава под надзор и со лажица. Не го оставајте детето да си игра со тубата и капачето. Обезбедете редовна дентална нега. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се