HIPP Sport Пире од манго, банана, портокал, круша и ориз, 120 г

HiPP Snackie Organic Banana Orange Pear Mango Rice Flour 120 g pire, uzinka od mango, banana, krusa i orizovo brasno
HIPP Sport Пире од манго, банана, портокал, круша и ориз, 120 г
74,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046546C
favorite_border

Опис на производот

HiPP Snackie Organic Banana Orange Pear Mango Rice Flour - Ужинка со од манго, банана, портокал, круша и ориз.

  • Возраст од 1+ година
  • Без глутен
  • Без додадени ароми
  • Без вештачки бои
  • Без додадени конзерванси
  • Органска овошна подготовка со оризово брашно.
  • Ужинка за деца и возрасни

Пакување: 120 г

Содржина

Состојки: Овошје 71% (банани 39%, круши 21%, манго 11%) сок од портокал од концентрат од сок од портокал 26%, оризово брашно 4%, антиоксидантн аскорбинска киселина.

Мерки на претпазливост: Честиот и долготраен контакт на запчињата со овошното пире од тубата може да предизвика сериозни оштетувања на забите (кариес). Затоа овошното пире да се дава под
надзор и со лажица. Не дозволувајте Вашето дете да е во постојан контакт со тубата. Не го оставајте детето да си игра со тубата и капачето. Одржувајте редовна хигиена на забите. Ве молиме пред употреба, осигурајте се дека пакувањето не е оштетено. По отворањето, да се чува во фрижидер и да се искористи во рок од еден ден. По користењето, одвртете го капачето од тубата и исфрлете ги одделно во жолто обоен контејнер.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се