HOGARENAS Крекери со шест семиња, 189 г

Hogarenas 6 semillas Salt crackers with 6 different seeds (quinoa, amaranth, black sesame, oats, poppy seeds, flaxseed) soleni krekeri so 6 seminja kinoa, amarant, oves crn susam, leneno seme afion
HOGARENAS Крекери со шест семиња, 189 г
68,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
054457C
favorite_border

Опис на производот

  • Крекери со шест семиња: киноа, амарант, ленено семе, овес, црн сусам и афион
  • Извор на влакна
  • Со сончогледово масло со висока олеичност

Овие неверојатни крекери прават прекрасна самостојна закуска или мини оброк и одлично се комбинираат со сосови, сирење, овошни намази, сувомеснати меса и многу повеќе.

Нето-тежина: 189 г

Содржина

Состав: пченично брашно, сончогледово масло со висока олеичност, печнични трици, мешавина од семиња 5% (киноа, амарант, лен, овес, црн сусам и афион), шеќер, гликозен сируп, сол, скроб, овесни влакна, квасец, средство за нараснување: натриум бикарбонат, монокалциум фосфат, емулгатор, соја лецитин.

Може да содржи бадем, лешник целер, јачмен, рж, јајца, млеко, лупини, сенф и кикирики.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се