HOLLE Blue Bird Органско пире - круша, јаболко, боровинка со овес (6+ месеци) 100 г

HOLLE Blue Bird Органско пире - круша, јаболко, боровинка со овес (6+ месеци) 100 г
65,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046552C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Без додадени шеќери
  • Содржи природни шеќери
  • 97% овошје + житарки
  • Органско овошно пире со зеленчук за бебиња од 6 месеци

 Нето-тежина: 100 г.

Содржина

Состојки: круша* 50%, јаболко* 37,5%, боровинки** 10%, овес* 2,5%.

  • *од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Подготовка:  Откако ќе се отвори треба да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 2 дена. Пакувано во заштитена атмосфера.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се